Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza - ks. Feliks Reiners

Chleb Żywota. Szczegółowy wykład o Najświętszym Sakramencie Ołtarza - ks. Feliks Reiners

Waga:1.90kg
Producenci: 3DOM

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Chleb żywota to reprint dzieła z 1913 roku, które opracował ks. Feliks Reiners, a na język polski przełożył ks. prof. dr W. Galant.

Co znajdziemy w reprincie Chleb żywota?

Książka Chleb żywota opracowana przez ks. Feliksa Reinersa to prawdziwe kompendium wiedzy na temat Najświętszego Sakramentu, jakim jest Eucharystia. W dziele tym autor nie tylko szczegółowo przedstawia historię ustanowienia tego Sakramentu, ale także wyjaśnia, dlaczego Jezus na symbol Swego Ciała i Krwi wybrał właśnie chleb i wino.

"Pomiędzy wszystkimi siedmiu Sakramentami, widomymi środkami łaski na uświęcenie wiernych, zawiera Najświętszy Sakrament Ołtarza samego Boskiego Dawcę łask, z Jego Bóstwem i człowieczeństwem. Dla tego też Apostołowie wielbili i głosili Eucharystyę jako nieoceniony klejnot, jako środowisko wszystkich łask i błogosławieństw, jako Tajemnicę nad wszystkie tajemnice i jako streszczenie wszystkich cudów stworzenia, odkupienia i poświęcenia. W systemie planetarnym widzimy słońce, jako wielkie koło rozpędowe we wszechświatowym zegarze, około którego tysiące ciał niebieskich krąży według praw wiecznych i nieodzownych".

Monumentalne, liczące niemal 1000 stron dzieło, zawiera także życiorysy Ojców Kościoła i Świętych, cudowne zdarzenia związane z Mszą Świętą oraz opisy kultywowania świąt. W dziele tym przybliżone zostały również dzieje tajnych starych bractw.

Książka religijna na prezent

Księga ze względu na swoją bogatą duchową treść oraz kunsztowne wydanie rewelacyjnie sprawdzi się w roli upominku dla katolika. Książkę religijną podarować można chociażby nowożeńcom lub osobie, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Tego typu reprint może stać się cenną rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Dzieło oprawiono w twardą oprawę przyozdobioną złoceniami. Obszerną treść woluminu wzbogacają dodatkowo całostronicowe drzeworyty oraz aż siedemnaście obrazów – obrazy te stanowią reprodukcje znanych i cenionych dawnych mistrzów, których oryginały znaleźć można w świątyniach lub muzeach.


Dane techniczne:


Ilość stron: 980


Okładka: Twarda ze złoceniami


Rok wydania: 2023


Wydawnictwo: 3DOM


Mocowanie: Szyta


Inne: Liczne złocenia, całostronicowe drzeworyty, 17 obrazów


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA