Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Wykład Ofiary Mszy Świętej - ks. Marcin z Kochem

Wykład Ofiary Mszy Świętej - ks. Marcin z Kochem

Waga:0.25kg
Producenci: 3DOM

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

"Tradycyjne książeczki z naszej Biblioteczki": Wykład Ofiary Mszy Świętej.
Ks. Marcin z Kochem.

Fragment z książki. Czyta: Lenka Miler. KLIKNIJ TUTAJ

RECENZJA WŁASNA - NASZ SKLEPIK TRADYCJI REKOMENDUJE:

„Spytałby kto: dlaczego Msza Święta nie pospolitym się językiem sprawuje, ale niezrozumiałym łacińskim? Msza Święta i Ofiara nie jest dla nauki i ćwiczenia rozumu, na które są kazania, czytania, upominania  i katechizmy; ale jest dla POKŁONU, który oddajemy Panu Bogu, wdzięczni będąc dobrodziejstw Jego; jest dla ubłagania gniewu Jego i dla zjednania i uproszenia nowych dobrodziejstw i darów. Z Panem Bogiem samym jest zajęcie, a nie z ludźmi. To wszystko językiem niezrozumiałym odprawić się może, bo lud patrząc, rozumie, iż kapłan i słudzy kościelni za niego i z nimi Pana Boga chwalą i od nich Jemu ofiarę oddają, i Pana Boga przepraszają, i błagają”. Fragment z książki

Jakiś czas temu „Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej” recenzowało znakomite dziełko św. Leonarda zatytułowane „Skarb Ukryty”. Na blisko siedemdziesięciu stronicach świętobliwy autor przedstawił – na ile ubogi ludzi język jest w stanie to wyrazić – misterium Mszy świętej. Msza święta to Największa Tajemnica, której nigdy ludzi rozum całkowicie nie zgłębi.

Św. Leonard popełnił to wspaniałe dziełko, przybliżając mistykę Przenajświętszej Ofiary Ołtarza. Pisaliśmy wtedy, że jest to wielce prawdopodobne, iż jest to jedno z najznakomitszych dzieł poruszających tą tematykę.

Jednakże wtenczas nie znaliśmy jeszcze innego dzieła pt: „Wykład Ofiary Mszy Świętej” autorstwa ks. Marcina z Kochem, który teraz chcemy pokrótce zrecenzować. Książka ta została wydana siłami Wydawnictwo 3DOM, zresztą podobnie jak „Skarb Ukryty”.

Po przeczytaniu „Wykładu Ofiary Mszy Świętej”, które tak naprawdę jest swoistą kontemplacją, można śmiało powiedzieć, iż to dzieło nawet prześcignęło wybitną publikację św. Leonarda!

Niezwykła jest to wiadomość. Tak jak zostało to napisane wyżej, wykład ks. Marcina z Kochem nie tyle się czyta, co medytuje. Nie sposób „przejść” przez tą książkę szybko i pobieżnie, nie da się wertować tych 240 kartek bezmyślnie. Nie jest to książka na dwa, trzy dni. Jest to książka na dłuższy czas, a nawet na całe życie.

Na każdej stronicy ks. Marcin z Kochem zawarł treści zdumiewające, które to opisują majestat, specyfikę, tajemnicę, zdumienie a nawet pobożną grozę, a tym samym wielkość i Boską szlachetność Ofiary Pana naszego Jezusa Chrystusa. Autor obwarował to licznymi przykładami świętych mężów, błogosławionych niewiast, którym dobry Pan Bóg uchylił rąbka tajemnicy i pozwolił zajrzeć przez „kotarę”. A co tam ujrzeli, starali się przekazać, co autor skrupulatnie zebrał i podsumował.

Jako że książka ta jest dosyć spora, zdecydowanie większa objętościowo niżeli wspomniane dzieło św. Leonarda, to siłą rzeczy spektakularne misteria Mszy św. zostały podane głębszej analizie. Jest to książka o Mszy Wszechczasów po Wsze Czasy, ważna dla każdego pokolenia.

Czytelniku drogi, jeśli jeszcze nie ukochałeś Mszy św. dostatecznie, to czym prędzej poczyń zamówienie. Dzieło to rozbudzi miłość do Przenajświętszej Ofiary Ołtarza i ukaże takie aspekty sprawowanej liturgii, o której nie miałeś najmniejszego pojęcia i rozeznania. Jeżeli zaś jesteś na wyższym etapie zrozumienia i miłowania liturgii Wszechczasów, to książka ta dodatkowo podsyci  ogień Twej żarliwości.

Reasumując tą krótką analizę: „Wykład Ofiary Mszy Świętej” to lektura obowiązkowa dla każdego Rzymskiego Tradycyjnego Katolika. Świadomego katolika. Lektura do której będzie się wracać aż do końca życia. „Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej” rekomenduje niniejsze dzieło.

 


Dane techniczne:


Ilość stron: 240


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2020


Wydawnictwo: 3DOM


Mocowanie: Klejona


Inne: ---


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA