Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki • Kultura i polityka Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa - prof. Adam Wielomski

Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa - prof. Adam Wielomski

Waga:0.55kg
Producenci: Fundacja Pro Vita Bona

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

"Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa”, prof. Adam Wielomski

Fragment z książki. Czyta: Lenka Miler. KLIKNIJ TUTAJ


NA TĘ KSIĄŻKĘ CZEKANO OD DAWNA!

K
im jest Yuval Noah Harari, który de facto stawia siebie na miejscu Boga?

Lucyferyczny wysłannik piekieł? "Apostoł" antychrysta? Czy po prostu jeden z wielu "zadaniowców", którzy zostali wystrugani tylko po to, aby przygotować Nowy Reset? Z pewnością nie można go ignorować, bo skoro przedstawiciele świata (nie)rządu traktują go jako guru (np. zadaniowy premier Polski (Polin?) Mateusz Morawiecki), to głupotą i nieodpowiedzialnością byłoby go lekceważyć.

Więcej w tej arcyważnej książce. Książce, którą MUSIMY przeczytać, aby wiedzieć jakich podstępów i zasadzek nieprzyjaciel Chrystusa próbuje przedsięwziąć aby dopiąć swojego celu. Katolik nie może być ignorantem, musi mieć wiedzę, bo po to otrzymał od Pana Boga mózg, aby go mądrze i roztropnie wykorzystywać. Zatem wykorzystujmy ten organ i czytajmy dobrą i ważną (oraz konieczną) literaturę.

Opis:

Na naszych oczach w rozmaitych mediach i gremiach Yuval Noah Harari kreowany jest na autorytet „od wszystkiego”. Jego wypowiedzi są cytowane jako genialne bez względu na to czy dotyczą pandemii, wojny na Ukrainie, globalnego ocieplenia, agendy LGBT, religii czy przyszłości świata. Jego książki polecają takie osoby jak Mark Zuckerberg czy Bill Gates, a premier Mariusz Morawiecki był zaszczycony, że mógł sobie zrobić z nim zdjęcie podczas imprezy Impact’22.

Naszym zdaniem Harari zawdzięcza ten wielki sukces nie merytorycznej zawartości swoich książek, a wręcz przeciwnie, dzięki jej brakowi! W swojej trylogii stworzył opowieść, która ma pełnić rolę mitu dla świata po Wielkim Resecie. To Mit XXI a nawet XXII wieku. Mit, który ma zastąpić wszystko to, co stworzyła cywilizacja grecka, rzymska i chrześcijaństwo, a w co ludzie mają bezkrytycznie uwierzyć.

Mitu takiego potrzebuje kasta miliarderów, która dąży do stworzenia społeczeństwa niezdolnego do buntu, choćby z racji narastających nierówności społecznych. Jeśli ludzie uwierzą w spisaną przez Harariego opowieść, to obudzą się w takim właśnie świecie. W świecie, w którym garstka właścicieli globalnych korporacji przejmie kontrolę nie tylko nad całą własnością i władzą polityczną na naszej planecie, ale także nad ludzkimi ciałami i umysłami.

Naukowcy słusznie uważają Harariego za dyletanta i dlatego go ignorują. Naszym zdaniem to duży błąd. Bajek pisanych przez naczelnego ideologa III Rzeszy Alfreda Rosenberga, autora książki „Mit XX wieku”, też nikt nie traktował poważnie. Historycy filozofii bojkotowali tę książkę w okresie międzywojennym i odmawiają omawiania jej po dziś dzień. Mimo to, w imię współtworzonej przez niego „narracji” wymordowano wiele milionów ludzi. Przemoc udaje naukowość i dlatego trzeba zawczasu demaskować szatki, w które się ubiera jako mity, podszywające się tylko pod naukę. Dlatego też musiała w końcu powstać książka – pierwsza w wielojęzycznej literaturze światowej – która na poważnie rozprawia się z opowieścią Harariego. Chcieliśmy pokazać, że ci, którzy go promują naprawdę chcą pogrzebać ludzki świat i wprowadzić nas w erę rządów super bogatych Nadludzi, czyli „homo deus”. I to nie jest bajka, to się dzieje naprawdę. Nie lekceważmy Harariego i ludzi, którzy za nim stoją, gdyż za naszą bierność zapłacimy bardzo wysoką cenę. Pozbawią nas nawet prawa do bycia człowiekiem.

 


Dane techniczne:


Ilość stron: 434


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2022


Wydawnictwo: Fundacja Pro Vita Bona


Mocowanie: Klejona


Inne: ---


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA