Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque

Godzina święta. Nabożeństwo wynagradzające zalecone przez Pana Jezusa, objawione św. Małgorzacie Marii Alacoque

Waga:0.26kg
Producenci: Antyk

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Wybór katolickich modlitw i rozważań zebrany z tradycyjnych modlitewników i książek z XIX i pierwszej połowy XX w.

Godzina Święta – nabożeństwo, nocne czuwanie, jedna z najpiękniejszych praktyk wynagradzających Panu Jezusowi za nasze grzechy. Nabożeństwo to związane jest z kultem Najświętszego Serca Jezusowego, które Pan Jezus objawił św. Małgorzacie Marii Alacoque w 1673 roku, zalecając ustanowienie święta Najświętszego Serca Pana Jezusa, Komunię Świętą wynagradzającą w I-piątki miesiąca oraz praktykowanie nocnego czuwania zwanego Godziną Świętą.

O ile w dzisiejszych czasach, mamy świadomość czym są tzw. „I-piątki”, tak nabożeństwo „Godziny Świętej” zostało niemal całkowicie zapomniane. W jednej z starych książek (wydanej w 1936 r.) odnajdujemy taki zapis świadczący o ogromnej popularności wspomnianego nabożeństwa:

„Dziś nabożeństwo Godziny Świętej znane jest w świecie całym. Uczestniczą w nim Papieże – z całą wspaniałością urządzają je wszystkie Kongresy Eucharystyczne –wprowadzono je do wszystkich prawie parafii, domów zakonnych i podobnych instytucji katolickich –wydawane są Przewodniki Godziny Świętej w prawie w każdym języku”.

W niniejszej książce zebrano stare, tradycyjne, zapomniane modlitwy i rozważania dotyczące Godziny Świętej oraz modlitwy mające charakter wynagradzający, książkę ozdobiono pięknymi ilustracjami.

Mamy nadzieję, że uda się przybliżyć i ponownie rozpowszechnić, to prawie całkiem zapomniane, a jakże piękne nabożeństwo praktykowane tak licznie przez naszych przodków. Wierzymy, że i nam – katolikom żyjący w XXI w. – również uda się spełnić prośbę Pana Jezusa.

 

Dane techniczne:


Ilość stron: 366


Okładka: Twarda


Rok wydania: 2021


Wydawnictwo: Antyk


Mocowanie: Szyta


Inne: Złocenia na okładce, złocone brzegi, książka zafoliowana


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA