Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Ważne artykuły / informacje


WAŻNE ARTYKUŁY (informacje)


---✝ 0️⃣8️⃣października

Fragment listu ojca Cypriana Kolendo OFM do przełożonego zakonnego ojca Prowincjała Alana Tomasza Brzyskiego, w którym to liście o. Cyprian przedstawia powody swojego odejścia z zakonu i przejścia do FSSPX.

"Boli mnie, iż zostanę uznany w zakonie za zdrajcę, za kogoś, kto porzucił obediencję, ale muszę ponieść tę cenę, aby nie trwać już dłużej w stanie frustracji i ciągłego kryzysu, w jakim się znajduję. Nie obrażam się na prowincję, ani nie szukam prywatnego zysku i wolności od przełożonych, bo takie głosy mogą się pojawić. Lecz podkreślam fakt, że moje odejście nie następuje do diecezji, innej prowincji czy zakonu. W rzeczywistości nie byłoby to żadną zmianą oprócz zmiany otoczenia i uwolnienia się od relacji osobowych czy więzów precedencji. Wciąż jednak znajdowałbym się pod naciskiem modernistycznych hierarchów i wszystkiego, co budzić powinno opór kapłana.

Odejście to decyzja ratująca moje powołanie. Czy można robić coś bardziej tragicznego, niż przyjąć łaskę święceń, a potem trwonić lub ukrywać to, co się otrzymało? Przecież zdamy sprawę z każdego zaniku wiary w Obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie… Zdamy sprawę z utraty dusz, które, szukając głęboko Boga i łask płynących z Najświętszej Ofiary, otrzymują tylko jakieś przedstawienie odgrywane przez celebransa na temat Boga… Zdamy sprawę z wierności odwiecznej nauce katolickiej. (...)

Dziś jedyną drogą pozostającą w wierności Jezusowi jest droga abp Carlo Marii Vigano, czyli bycia gdzieś na peryferiach Kościoła, z jednoczesnym jasnym zarysowaniem problemów, jakie Go dręczą, budząc w ten sposób świadomość żarliwych wiernych. Niemniej świadomy jestem, że droga odejścia do FSSPX nie przebiegnie drogą kanonicznie ugodowego odejścia.

To jest prawdziwa obsesja posoborowego Kościoła spotykać się z różnego rodzaju heretykami i innowiercami, łudzić gorszycieli obietnicą łatwego zbawienia. Wprowadzać dni Islamu i Judaizmu, świętować Reformację, a jednocześnie zwalczać Tradycję katolicką jako źródło zła. Nie stanowi to jednak problemu w sytuacji, gdy straciło się umiejętność mówienia „tak, tak, nie, nie”.

Polecamy lekturę całości.

► całość listu pod poniższym linkiem, jak także w ostatnim numerze kwartalnika Zawsze Wierni:

---

✝ 0️⃣4️⃣października

W końcu mamy dobrą wiadomość! JE Ks. Biskup wyraził zgodę, aby Msze św. wróciły do Kościoła w Koszęcinie! Zatem w każdą niedzielę o 13.15 będzie na powrót Msza św.! Ave Maria. Dziękujemy. Deo gratias.


---


✝ 1️⃣9️⃣ września

175 rocznica objawień w La Salette…

… czyli jak Matka Boża przewidziała upadek oficjalnych struktur Kościoła katolickiego.

„Objawienia Matki Bożej w Polsce i na świecie” kochają Kościół katolicki! I proszą Pana Boga oraz Matkę Bożą z La Salette, aby czym prędzej został on oczyszczony z wilków w owczej skórze, z najemników, którzy prowadzą wiernych ku przepaści!

Aby nie wybiegać daleko, nie szukać po Watykanie, chociaż przecież ryba psuje się od głowy. Zobaczmy co wydarzyło się w Polsce 13 września na Stadionie Orła w Łodzi.

Arcybiskup Grzegorz Ryś wespół z o. Remigiuszem Recławem i innymi osobami dopuścili się - podczas spotkania z młodzieżą - niebywałych profanacji, które zgorszyły ogromne rzesze, jeszcze niezwiedzionych katolików.

Impreza młodych, wygibasy w rytm muzyki techno, fale meksykańskie itp. okazały się – wedle słów arcybiskupa – częścią Mszy świętej!!!

„Objawienia Matki Bożej w Polsce i na świecie” jeszcze nie spotkały się z tak niewiarygodną profanacją w Polsce. O tego typu aberracjach dane nam było słyszeć z różnych innych „wolnych” krajów. Ale nigdy jeszcze w Polsce sprawy nie zaszły tak daleko!

Jednak to wszystko przewidziała Matka Boża już 175 lat temu, kiedy to objawiła się Melanie Calvat i Maksyminowi Giraud, pastuszkom z Corps.

„Kapłani, słudzy mojego Syna, księżą, swoim złym życiem, swym brakiem należnej czci i bezbożnością w sprawowaniu świętych misteriów, swym zamiłowaniem do pieniądza, zaszczytów i przyjemnościach – księża stali się kloakami nieczystości. Tak, księżą domagają się pomsty i pomsta wisi nad ich głowami. (…) Biada kapłanom i osobom poświeconym Bogu, którzy swoją niewiernością i swoim złym życiem krzyżują mojego Syna! (…) Rzym straci wiarę (…) Kościół będzie przeżywał straszny kryzys”.

To co się dzieje w tzw. nowoczesnym kościele, co widać na przykładzie wydarzeń podczas wspomnianego spotkania dla młodzieży Arena Młodych „Reset”, pokazuje jak już jest źle. Jak to wszystko zaszło za daleko. To już jest inna wiara. Inna religia.

Módlmy się do Matki Bożej z La Salette o pomoc i szybką interwencje. Aby Niepokalana przerwała ten szalony pęd do otchłani.

Odnowienie Kościoła przyjdzie poprzez powrót do prawdziwych, a nie przekłamanych, nauk Syna Bożego Jezusa Chrystusa oraz poprzez powrót do Tradycji.

Wielki Piątek Kościoła katolickiego trwa. Ale pamiętajmy – że po Wielkim Piątku nastąpiło ZMARTWYCHWSTANIE W GLORII !

???? Zdjęcie z filmu udostępnionego przez ks. Maciej Słyż na Twitterze

???? Matka Boża z La Salette, autor: Qfamily, źródło: Wikipedia

???? Zacytowane słowa Matki Bożej pochodzą z książki: „Odkrycie Sekretu z La Salette” autorstwa Michel Corteville, Rene Laurentin, Wydawnictwo Unam-Sanctam-Catholicam-Apostolicam, nihil obstat wydania francuskiego Opactwo Notre-Dame de Tournay, 13 lutego 2002, Opat Bernard Billet, imprimatur wydania francuskiego: Evry, w Święto Zmartwychwstania Pańskiego 2002, bp Michel Dubost---

☩ A. M. D. G. ☩

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA