Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Godzina Adoracji Nocnej w Rodzinie - o. Mateo Crawley-Boevey

Godzina Adoracji Nocnej w Rodzinie - o. Mateo Crawley-Boevey

Waga:0.05kg
Producenci: Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Uwaga: nakład wyczerpany, ale ze względu na zaintresowanie będziemy wznawiać produkcję książeczki
(wydanie II).

Ponownie w sprzedaży od: 17-04-2024


Godzina Adoracji Nocnej w Rodzinie, o. Mateo Crawley-Boevey

Fragment z książki. Czyta: Lenka Miler. KLIKNIJ TUTAJ
Od wydawcy

Jest to nasze autorskie dziełko stanowiące mix dwóch przedsoborowych publikacji: 1). Podręcznika dla członków Adoracji Nocnej w Rodzinie, który ukazał się w 1948 r., wydany przez Klasztor SS. Wizytek, Jasło z aprobatą JE ks. biskupa Barda z 1941 r. oraz 2). Dodatek modlitewny z opisem dzieła przygotowany na podstawie książeczki: Poświęcenie rodzin Sercu Zbawiciela autorstwa prawdopodobnie ks. Jana Kanty Rostworowskiego (w publikacji podano inicjały, jednak udało nam się je rozszyfrować), wydanej pierwotnie nakładem Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy Księży Jezuitów, z aprobatą JE ks. kardynała A. S. Sapiehy (rok 1946).

Niezwykłe dzieło stworzył ojciec Mateo Crawley-Boevey, peruwiański kapłan ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza, bardziej znanego jako Sercanie biali. Ten „apostoł Najświętszego Serca Jezusowego”, dzięki łasce Ducha św., dokonał rzeczy przekraczających wszelakie wyobrażenia.

A cała historia rozpoczęła się w drugiej połowie XVII wieku, kiedy to do wizytki Małgorzaty Marii Alacoque przemówił Zbawiciel z przesłaniem dla całego świata. Pan Jezus objawił swojej wiernej oblubienicy obraz Swego Serca, które krwawiło z otwartej rany. Na Sercu wyryty został napis Charitas, a wokół Serca mistyczka ujrzała ciernie oraz wyłaniający się krzyż, zaś z samego serca biły płomienie ogniste. Tym samym, Pan Jezus przysposobił ją do wielkiego posłannictwa – propagowania kultu Najświętszego Serca Jezusowego, do którego Zbawiciel przypisał nadzwyczajne obietnice, a o których przeczytają Państwo w niniejszej książeczce.

Jednak świat potrzebował aż dwustu lat, żeby zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Paray-le-Monial. Z tego właśnie nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego zrodziła się jakże znana dzisiaj „Godzina święta” – zwyczaj niezwykle uświęcający dusze. Chrystus Pan nakazuje nam, abyśmy całkowicie uznali Go za Króla i Pana. Poprzez świętą Małgorzatę Marię żądał tego od króla Ludwika XIV, obiecując uratowanie Francji. Z niewiadomych względów król nie usłuchał – Francja sto lat później upadła i ten stan permanentnego upadku trwa do dnia dzisiejszego. Pan Jezus wymaga, aby każdy naród, każda rodzina, każdy człowiek uznał go za swego Pana i Króla! Bo jest naszym Stwórcą, Bogiem i ma do tego niezbywalne prawo!

I z tego żądania, które było wcześniej tak bardzo zaniedbane, wyrosła inicjatywa ojca Mateo, który to po mistycznym spotkaniu z Tajemnicą i po jego cudownym uzdrowieniu, postanowił poświęcić życie na propagowaniu kultu Najświętszego Serca. Z tegoż kultu zrodziła się Intronizacja, czyli uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad każdą poszczególną rodziną. Ojciec Mateo – pobłogosławiony przez Papieża Piusa X – wyruszył w świat i zebrał przeogromne żniwo. Ten niezwykły mówca, charyzmatyczny kapłan jedną tylko katechezą doprowadzał tysiące, dziesiątki tysięcy, a nawet setki tysięcy ludzi z powrotem do Chrystusa! Piekło szalało z wściekłości a Święci w Niebie radowali się. W Watykanie mówiono wtenczas: „Od czasów św. Franciszka Ksawerego żadna pojedyncza osoba nie uczyniła więcej na rzecz krzewienia Królestwa Bożego na całym świecie, jak ojciec Mateo”.

Niezwykła jest też historia obrazu, który prezentujemy na okładce. O tej historii nie przeczytacie Państwo w niniejszej książce, a warto o niej wspomnieć, bo jest zdumiewająca. Obraz został namalowany na polecenie jednego z największych mężów stanu XIX wieku, katolickiego prezydenta Ekwadoru Gabriela Garcia Moreno. Ten przyszły męczennik za wiarę w 1873 roku dokonał poświęcania kraju Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To spowodowało wściekłość wrogów Kościoła. Masoneria wydała na niego wyrok śmierci, który uskuteczniła – w sposób niezwykle brutalny – dwa lata później. Warto także wspomnieć, że sama Matka Boża prawie trzy wieki wcześniej, podczas objawień w Quito, przedstawiła wizję przyszłej republiki Ekwadoru i powiedziała, że w XIX wieku krajem będzie rządził katolicki prezydent, mąż z charakterem i ogromną wiarą, któremu Bóg da palmę męczeństwa, a który zostanie zamordowany przez sektę masońską (!), która będzie próbowała zniszczyć wiarę w tym kraju. I tak też się stało ok. 300 lat później...

Po śmierci prezydenta Moreno w Ekwadorze wybuchła rewolucja. Obraz dwukrotnie próbowano spalić. To się jednak nie udało. Następnie, płótno zostało bardzo mocno ukryte. I na ten obraz „przypadkowo” natknął się ojciec Mateo, kiedy to zajmował się porządkowaniem archiwum. Obraz ukryty był w kufrze. Ojciec Mateo rozwinął płótno i i doznał wstrząsu. Obraz ten symbolizował wszystko nad czym pracował, czyli uznanie Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który ma panować nad wszystkimi warstwami społeczeństwa mocą Jego miłości. I ten właśnie wizerunek stał się jego – można by powiedzieć: „znakiem rozpoznawczym”. I tak właśnie – z Opatrzności Bożej – historia zatoczyła koło. Obraz obecnie przechowywany jest w świątyni w Quito.

My skromni wydawcy mamy nadzieję, że przypomnienie tej szczytnej koncepcji, która jeszcze pół wieku temu ratowała tysiące ludzi przed potępieniem i wywyższała Jezusa Chrystusa, do należnej mu pozycji: Króla i Pana całego świata, będzie w Niebie przyjęta z entuzjazmem i przyczyni się do odrodzenia tej inicjatywy w jakże już zsekularyzowanej, prawie post-chrześcijańskiej Polsce. Tak, wiemy – to mocne słowa. Ale czy są przesadzone aż nadto? Czy z tego kraju „wyjdzie iskra”? Czy ten kraj, zrujnowany moralnie i gospodarczo, ma szansę odrodzić się? Odrodzi się tylko wtedy, gdy szczerze uznamy Chrystusa za Króla i Pana Polski i świata! I wtedy nastąpi odrodzenie rodziny, atakowanej zewsząd przez demoniczne struktury LGBT, które są niczym innym jak agendą „nowego wspaniałego świata”. Świata, bez Boga, bez Chrystusa, bez Matki Bożej, bez nadziei i bez miłości. A my takiego świata nie chcemy! Zatem prosimy Państwa także o propagowanie „Godzinnej Adoracji Nocnej w Rodzinie” pośród własnych rodzin,w swoich parafiach itp. Bóg zapłać.

Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej, AD 2023


Dane techniczne:


Ilość stron: 76


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2024


Wydawnictwo: Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej


Mocowanie: Zszywki


Inne: ---


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA