Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka Nasza. Księga 1 - ks. Dolindo Ruotolo

Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka Nasza. Księga 1 - ks. Dolindo Ruotolo

Waga:0.50kg
Producenci: Siostry Loretanki

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE TA KSIĄŻKA JEST REKOMENDOWANA PRZEZ NIEPOKALANĄ OSOBIŚCIE !

Matka Boża: "„Cieszę się z tej książki”.

Perła wśród dzieł mariologicznych

„Maryja Niepokalana. Matka Boga i Matka Nasza” to perła wśród publikacji mariologicznych napisanych w XX w. Pierwsza część tego niesamowitego dzieła, przedstawia obraz Maryi na podstawie gruntownej znajomości Pisma Świętego. Matka Boża ukazana jest tutaj w samym centrum Bożego planu zbawienia. Ksiądz Dolindo snuje cudowną opowieść o Bożej Rodzicielce, podpierając się przy tym Starym Testamentem, zwłaszcza Księgą Przysłów i Mądrości.

Maryja Niepokalana ks. Dolindo

Autor swoje kultowe dzieło zaczął pisać 8 grudnia 1964 roku – miał wówczas 82 lata. Napisanie opiewającego na 1000 stron, trzytomowego dzieła, zajęło księdzu blisko pięć lat. Zanim zaczął jednak sporządzać pracę, spytał on o zdanie Maryję: „Chcesz, żebym napisał duszom o Tobie?”. Na co Maryja odpowiedziała mu „Napisz z miłości o Mnie”. Wiele osób zniechęcało go do napisania tej książki, a dodatkowo kapłan borykał się z towarzyszącymi starości przypadłościami: zmęczeniem i chorobami. Motywacją okazała się jednak wypowiedź o. Pio „Nie jest prawdą, jakoby był on niezdolny do ukończenia ostatnich rozdziałów dzieła o Madonnie. Nosi je w swoim umęczonym, ukrzyżowanym ciele pod okiem Matki Bolesnej”. Po napisaniu książki, twórca usłyszał od Maryi „Cieszę się z tej książki”.

Mistykowi z Neapolu przyświecała idea wzbudzenia w czytelniku czułości względem Maryi. Nasze odnowienie relacji z Matką Bożą jest bardzo ważne – to dzięki Niej Kościół może wygrać w walce o podtrzymanie wiary. Zwycięstwo Jej i Kościoła nie ma być pokazem uznania, ale ma dopisywać pojawieniu się w duszach każdego z nas Odkupiciela oraz przyczynić się do formowania mężnego ludu chrześcijańskiego czasów ostatecznych.


Dane techniczne:


Ilość stron: 224


Okładka: Twarda


Rok wydania: 2021


Wydawnictwo: Loretanki


Mocowanie: Szyta


Inne: 


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA