Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Przede Mną Klęknie Wszelkie Kolano

Przede Mną Klęknie Wszelkie Kolano

Waga:0.25kg
Producenci: 3DOM

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

NIEZWYKLE WAŻNA POZYCJA !

„Przede mną klęknie wszelkie kolano” to kultowe dzieło ukazujące zmiany, jakie nastąpiły w sposobie odprawiania Mszy Świętej. Sam tytuł nawiązuje do pozycji, w jakiej powinna być przyjmowana Komunia Święta. Msza Wszechczasów akceptowała jedynie postawę klęczącą (chyba, że zdrowie przyjmującego Eucharystię na to nie pozwalało). Ważne jest również to, że niegdyś Eucharystii mogły dotykać jedynie dłonie osoby konsekrowanej– Komunia św. przyjmowana była więc bezpośrednio z rąk kapłana. W ten sposób oddawano ciału Pana Jezusa należyty szacunek. Każda inna forma przyjmowania Komunii Świętej powinna zatem kojarzyć się z profanacją i nienależytym postępowaniem.


W niniejszej książce o tematyce religijnej zostały poruszone okoliczności, w jakich dokonano zmian, w sposobie przyjmowania sakramentu Komunii Świętej oraz innych istotnych kwestiach dotyczących Kościoła – mowa tu przede wszystkim o modernistach i ich reformatorskim wpływie, atakującym wiarę w jej najgłębszych korzeniach. Publikacja bierze pod lupę II Sobór Watykański, którego postanowienia w najwyższym stopniu przyczyniły się nie tylko do negatywnych zmian w liturgii Eucharystii, ale także do wszelkich rażących nadużyć i niestosownych innowacji w przebiegu innych Sakramentów Świętych takich jak Chrzest czy Bierzmowanie.

Jak powstrzymać zatracanie się tradycji Kościoła?

„Ratunkiem dla Kościoła rzymskokatolickiego, Polski, całego świata oraz zwrot ku prawdziwej czci pana Boga i rozkwitu kultu Przenajświętszej Eucharystii byłoby przeciwstawienie się tym destrukcyjnym błędom i nadużyciom poprzez powrót do podstawy przyjmowania Komunii Świętej, który była praktykowana przez wieki – tylko na klęcząco, tylko do ust, tylko z rąk kapłana. (…) Najlepszym sposobem na wyeliminowanie tych błędów mógłby być powrót do rytu Trydenckiego odprawiania Mszy Świętej, która w pełni oddawała największą cześć, chwałę i uwielbienie dla Trójcy Przenajświętszej i Najświętszej Maryi Panny”. - Mateusz Juszczyk


Dane techniczne:


Ilość stron: 176


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2019


Wydawnictwo: 3DOM


Mocowanie: Klejona


Inne: 


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA