Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: ► NOWOŚCI ◄ TEOLOGIA Jej istota, przymioty i rozwój według zasad św. Tomasza z Akwinu - Sługa Boży ks. dr Aleksander Żychliński

TEOLOGIA Jej istota, przymioty i rozwój według zasad św. Tomasza z Akwinu - Sługa Boży ks. dr Aleksander Żychliński

Waga:0.27kg
Producenci: Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Wracamy ze sprzedażą tej książki, która już teraz okazuje się HITEM !

Realizować zamówienia na tę książkę będziemy pomiędzy
30 listopada a 04 grudnia.
Zatem prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu 
na przesyłkę.  

---

TEOLOGIA Jej istota, przymioty i rozwój według zasad św. Tomasza z Akwinu
Sługa Boży ks. dr Aleksander Żychliński

Fragment z książki. Czyta: Lenka Miler. KLIKNIJ TUTAJPierwsze wydanie powojenne z okazji rocznicy 700-lecia kanonizacji św. Tomasza z Akwinu!


Uwaga: niniejsza książka nie jest łatwą lekturą. Jest to wysoka liga. Książka adresowana jest przede wszystkim dla koneserów obytych już z meandrami filozofii, gdyż zawiera wiele trudnych pojęć, które ksiądz tłumaczy fachowym językiem, nierzadko posiłkując się łaciną.

Zatem jest to książka dla osób ambitnych, którzy chcą podnosić poprzeczkę swojego rozwoju. Książka jest czytana na antenie stacji Ryngraf TV, gdzie p. dr Anna Mandrela wyjaśnia krok po kroku zawiłości i tłumaczy tak, aby odbiór był jak najbardziej zrozumiały. Co tydzień w niedzielę premiera kolejnego odcinka: Czytamy razem. Zapraszamy: https://www.youtube.com/@AnnaMandrela/videos

***


"(...) Właśnie ten ostatni wniosek czyni książkę, którą – Drogi Czytelniku, trzymasz teraz w ręku – czymś absolutnie wyjątkowym. Nie tylko dlatego, że wszystko, co do tej pory ukazało się w Polsce w dziedzinie podstaw teologii dogmatycznej można dosłownie policzyć na palcach jednej ręki. Przede wszystkim książka ks. dr Aleksandra Żychlińskiego jest jednak niezwykle fachowym, a zarazem, proporcjonalnie do wagi tematu, wciąż bardzo przystępnym wprowadzeniem w same pryncypia teologii. Dokładnie, krok po kroku, zostały tu przedstawione jej: istota, przedmiot (zarówno materialny jak i formalny), a także zasady, którymi się kieruje i najważniejsze cechy, którymi się odznacza. Pamiętajmy, że zagadnienia fundamentalne są zawsze i w każdym ludzkim przedsięwzięciu czymś najważniejszym – i od właściwego ich zrozumienia zależy powodzenie na odpowiednim polu badań.

Wielką zaletą książki jest niezwykła i stale okazywana wierność, największemu teologowi katolickiemu w dotychczasowej historii Kościoła, św. Tomaszowi z Akwinu. Jest ona mierzona nie tylko liczbą i częstotliwością cytatów (o co w praktyce nietrudno), ale czymś dużo cenniejszym: całkowitą zgodnością z myślą przenikającą dorobek Akwinaty".

"(…) Innymi słowy: do kogo skierowana jest niniejsza książka?

Można wyróżnić dwie grupy docelowe. Po pierwsze: szeroko pojęci teolodzy – profesorowie, wykładowcy seminaryjni i zakonni, księża, a nawet klerycy seminariów duchownych. Dla nich książka ks. dr Żychlińskiego stanie się nieodzowną pomocą na drodze prowadzącej do zdobycia prawdziwie katolickiego wykształcenia – tym samym wolnego od chorób teologii współczesnej – co w czasach intelektualnego zamętu spowodowanego modernizmem stanowi rzecz wyjątkowo trudną. A jakie są te najważniejsze choroby teologii współczesnej, które wyleczyć może niniejsza publikacja? Jest ich kilka. Oto one: (…).

Drugą grupę, do której skierowana jest niniejsza publikacja, stanowią wszyscy ci katolicy, którzy szczerze Boga kochają i dlatego pragną Go poznać, by móc pokochać jeszcze bardziej. (...)"

Fragment „Słowo od Kapłana”, ks. dr Piotr Dzierżak FSSPX


"Dzięki Wydawnictwu Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej została wznowiona kolejna wartościowa pozycja i to nieprzypadkowo w 2023 roku – w 700. rocznicę kanonizacji św. Tomasza z Akwinu. Jej pierwsze wydanie miało miejsce w 1923 roku – w 600. rocznicę kanonizacji Doktora Anielskiego. Autor, ks. dr Aleksander Żychliński, zauważył, że wielu ludzi o usposobieniu liberalnym ma zupełnie błędne pojęcie o teologii. Dziś, sto lat po ukazaniu się tej książki, w czasach zamętu, nawet katolicy nie wiedzą czym jest teologia i jaki jest jej cel. Modernizm i nowa teologia, które rozpowszechniły się w seminariach w XX wieku, wpłynęły na Sobór Watykański II oraz na kościół posoborowy, a tym samym doszło do przedefiniowania najważniejszych pojęć takich jak: dogmat, prawda, nadprzyrodzoność, teologia, Msza święta. Na szczęście coraz więcej katolików odkrywa liturgię w rycie rzymskim, tradycyjne katechizmy, filozofię świętego Tomasza z Akwinu, apologetykę. Dla nich wszystkich ta książka jest jedną z obowiązkowych lektur.

Dr Anna Mandrela


Dane techniczne:


Ilość stron: 180


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2023


Wydawnictwo: Pod Chorągwią Matki Bożej Łysieckiej


Mocowanie: Klejona


Format: 14,8 cm x 21 cm


Inne: ---


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA