Wybierz: PL ENG
Wybierz: £ $ PLN
Jesteś tutaj: Książki Różaniec najdoskonalszym nabożeństwem do Matki Boskiej - o. Konstanty Maria Żukiewicz OP

Różaniec najdoskonalszym nabożeństwem do Matki Boskiej - o. Konstanty Maria Żukiewicz OP

Waga:0.09kg
Producenci: Matris

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Komentarze 0
  • Zapytaj o produkt
  • Poleć znajomemu

Opis

Książka dla osób pragnących sprawić radość Maryi Niepokalanej, odpowiadając jak najdoskonalej na Jej życzenie wyrażone w Lourdes, Fatimie czy Gietrzwałdzie.

Imprimatur
Lwów, 1936 r.
Za pozwoleniem Władzy Duchownej
Wyd. OO Dominikanów

Pierwsze słowa, jakie Matka Boża wypowiedziała do swych wybranych, ukazując się im w Gietrzwałdzie, brzmiały: Żądam abyście codziennie odmawiali Różaniec. Ostatnie Jej słowa: Odmawiajcie gorliwie Różaniec.
Książka o. Konstantego kierowana jest do każdej osoby, pragnącej lepiej poznać i jak najdoskonalej odmawiać Różaniec, sprawiając tym przyjemność Matce Bożej i naszej, a także wypraszając sobie dziecięcą do Niej miłość.

Inne nabożeństwa do Matki Boskiej, są jak zaciszne kaplice — to jak świątynia gotycka, rwąca dusze ku niebu, gdzie króluje Ona i na nas czeka.

(…) przez lepsze poznanie Niepokalanej, a znowu nie odnajdziemy sposobu łatwiejszego, jak wpatrywanie się w Nią, choćby zrazu i pobieżne w tajemnicach różańcowych. Z pobieżnego stanie się ono głębszym i wszechstronniejszym i doprowadzi do życiowego nabożeństwa do Matki Boskiej. Polega ono na tym, że nie tyle jest jakąś długą do Niej modlitwą a nawet szczytną jednorazową ofiarą, ale bezustanną zależnością od Ma tki Boskiej.

Maryja na krzyżowej drodze niosła Panu Jezusowi pociechę umocnienia. Musimy to jednakże dobrze zrozumieć, w jakim sensie. Chrystus, jako Jednorodzony Syn Boży, miał w sobie najwyższą, bo Boską Moc, ale Pan Jezus był i „Synem Człowieczym” i jako taki znał „wszelką nędzę ludzką” (Is. 53, 3) prócz grzechu. Wiemy, jak w Ogrojcu „zstąpił do Niego anioł z nieba, posilając Go” (Łuk. 22, 43). A, kiedy nie odrzucił posilenia anielskiego, tym bardziej nie odrzuci umocnienia, płynącego od Najczulszej Matki, której powierzył swoją niemoc dziecięcą, więc o ile więcej swoje omdlenia na drodze Golgoty. Domagała się tego Jego natura ludzka, jak też troskliwość Najlepszej z matek. Jakbyśmy słyszeli głos Jej, tyle razy płynący z ust naszych ziemskich matek: Dźwigaj się i dotrwaj, dziecko moje, wycierpisz jeszcze bardzo wiele, ale oto już w tej ciemnej nocy, biały dzień stacza się nad Golgotą, drzemie promień Zmartwychwstania! Tak więc pewność zwycięstwa, oto pociecha, jaką Synowi niosła Matka na krzyżowej drodze. [Fragmenty]


Dane techniczne:


Ilość stron: 110


Okładka: Miękka


Rok wydania: 2023


Wydawnictwo: Matris


Mocowanie: Klejona


Inne: ---


Zapytaj o produkt

Komentarze

Dodane komentarze nie są weryfikowane ani moderowane przez sklep https://www.tradycja-katolicka.pl.

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

REKLAMA --> RADIO CHRYSTUSA KRÓLA W ŁODZI <-- REKLAMA